Вітаємо Вас на сайті відділу освіти Деражнянської РДА

Наша адреса

Хмельницька область,
м. Деражня,
вул. Миру, 39


тел. тел. (03856) 2-13-45
E-mail: deragna@ukr.net
Гаряча лінія (03856) 2-13-45


Меню сайту

Шкільні сайти

Нова українська школа. Її старт в Деражнянському районі

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки.

Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння. Нова українська школа. Її старт в Деражнянському районі Одним з восьми ключових компонентів Концепції Нової української школи є умотивований учитель, який має свободу творчості й розвивається професійно. Підготовці саме такого вчителя був присвячений 2017/18 н.р. 27 педагогів, які 1 вересня 2018 року прийняли першокласників, проходили навчання для втілення положень Концепції Нової української школи в життя. Практичний семінар для майбутніх нушівців, який зосереджувався на проблемах інтеграції предметів, формуванні життєвих компетентностей учнів, використанні дослідницьких методів навчання, проведено на базі Деражнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Початківці активно обговорювали проекти документів МОН України , за якими починала працювати нова початкова школа.

В січні 2018 року пройшла реєстрація на онлайн курси платформи EdEra, які пройшли учителі, заступники директорів та керівники закладів загальної середньої освіти району протягом 5 місяців. В лютому, квітні та червні проведено три очні сесії десятиденних очних курсів вчителів НУШ на базі трьох шкіл м.Деражня. Протягом тренінгових занять педагоги опрацювали основні нормативні документи НУШ, познайомились з особливостями емоційних та пізнавальних процесів дітей 6-7 річного віку, визначили свої ролі в навчальному процесі, оволоділи особливостями планування навчального процесу, роботи з інклюзивними класами, навчились створювати безпечне навчальне середовище, організовувати інтегроване навчання, реалізовувати діяльнісний підхід, формувати критичне мислення, застосовувати формувальне оцінювання, педагогіку партнерства та оволоділи прийомами використання лего в ігровій пізнавальній діяльності. Для керівників закладів загальної середньої освіти в березні проведено семінар-тренінг по ключових проблемах організації навчання в 1 класі НУШ.

Вчителі іноземних мов ознайомлені з новими підходами до організації навчання в початковій школі, визначені пріоритети першого року вивчення іноземної мови, опрацьовано типову освітню програму з іноземних мов. Організовано проведення триденних очних тренінгів для вчителів іноземних мов, які будуть читають в 1 класах та проходження онлайн курсів у літній період. Пройшли підготовку до роботи в 1 класах НУШ вчителі образотворчого мистецтва, фізичної культури , асистент вчителя інклюзивного класу, новопризначені вчителі англійської мови при Хмельницькому ОІППО.

Вчителі-початківці розробили п’ять методичних посібників для використання в роботі початкової школи і класів НУШ. З метою створення освітнього середовища 1 класів НУШ за рахунок освітньої субвенції (1175225,4грн) та місцевих коштів(254091,37грн) придбано 315 комплектів меблів (учнівська парта+стілець), 14 проекторів, 20 ноутбуків, 20 багатофункціональних пристроїв, 14 стаціонарних класних дощок, 160 наборів друкованих засобів навчання, 280 натуральних об’єктів, 120 наборів моделей та макетів, 20 наборів муляжів, 185 наборів приладів та пристосувань, 117 інструментів, 20 наборів дитячих шумових музичних інструментів. Зусиллями вчителів та батьків оформлено класні кімнати із зонуванням освітнього простору, який містить освітні осередки та функціональні центри для комфортного перебування, здійснення навчальної, дослідницької та ігрової діяльності здобувачів освіти. Протягом 2018/2019 н.р здійснюється методичний супровід вчителів 1 класу НУШ: проведено три теоретично-практичні семінари, надаються консультації. В рамках моніторингу інноваційної діяльності закладів загальної середньої освіти по впровадженню Концепції Нової української школи проведено анкетування вчителів 1 класів з метою самооцінки їх професійної майстерності та виявлення питань з яких вчитель потребує допомоги, анкетування батьків з метою виявлення їх оцінки роботи закладів освіти. Проведено виїзди в заклади освіти з метою моніторингу освітнього середовища, навчального процесу першого класу НУШ, надання методичної допомоги вчителям. Для професійного розвитку вчителя, спілкування з колегами використовуються можливості ресурсів Інтернет та соціальних мереж.


Концепція

Навчально-методичний посібник «Нова українська школа: порадник для вчи-теля»
Переглянути. Формат PDF

Про сайт НУШ

Звертаємо Вашу увагу, що для комунікації реформи “Нова українська школа” створено спеціалізований сайт nus.org.ua.

На ньому збираються всі актуальні новини НУШ, матеріали, нормативні документи, а також відповіді фахівців на актуальні питання щодо реформи НУШ, анонси подій та можливостей підвищення кваліфікації вчителів.

На цьому сайті ви можете обговорити Проект нового Державного Стандарту початкової загальної освіти, а також поділитися досвідом та своїми думками з колегами у розділі "Погляд".

Сайт має на меті розповідати історії агентів змін, перебіг пілотування НУШ, а також — міжнародний досвід проведення реформи середньої школи.

3 січня 2018 року відкрився безкоштовний «Онлайн-курс для вчителів початкової школи»

Зареєструватися на курс можна за посиланням: Реєстрація

Дистанційний курс ознайомить вчителів з новим Державним стандартом початкової освіти та методиками компетентністного навчання. Це обов'язковий етап підвищення кваліфікації педагогів, які навчатимуть 1-й клас з вересня 2018 року.

Курс складається з 6 модулів. Серед тем – Державний стандарт початкової освіти, методики компетентнісного навчання, інклюзивна освіта. Окремий блок присвячений нейропсихології: науці, що дозволяє вчителю зрозуміти особливості функціонування мозку дитини, виявити причини труднощів у навчанні та виправити їх.

Під час навчання передбачається виконання різноманітних теоретичних і практичних завдань, результати яких впливають на отримання електронного сертифікату. У разі успішного проходження курсу, його наявність буде обов’язковою для тих, хто набирає 1 клас, і він зараховуватиметься як підвищення кваліфікації.


В УкраїніДля слабозорих


ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ РОЗМІРУ
ТЕКСТУ НАТИСНІТЬ ОДНОЧАСНО КНОПКИ
"CTRL" ТА "+"
НА КЛАВІАТУРІ


Календар

ПнВтСрЧтПтСбВс

Погода


Корисні посилання

 
Copyright Відділ освіти Деражнянської РДА ©
FREEhost.UA - український хостинг і оренда сервера